Tron dla małego podróżnika

W momencie pojawienia się na świecie dziecka jedną z pierwszych rzeczy jaką należy zapewnić jest fotelik. Jest to niezbędne, gdy chcemy podróżować samochodem z maluchem. Foteliki samochodowe caretero dostępne są dla dzieci od dnia urodzenia do najstarszego wieku w jakim powinny jeździć w foteliku.

Dla tych najmłodszych urządzenia te mają opcję montażu tyłem, co jest najbardziej bezpieczną pozycją do jazdy. Różne są sposoby montażu w samochodzie. Podstawowe umocowanie możliwe jest za pomocą pasów samochodowych. Nowsze modele aut posiadają dodatkowe usprawnienia w montażu takie jak zaczepy isofix lub tzw. pas TopTether. Oferta firmy przewiduje różne rozwiązania. Należy zwrócić uwagę na wiek i wagę pociechy.

Foteliki samochodowe caretero posiadają wkładki redukcyjne dla niemowląt, które zapewniają bezpieczne ułożenie maluszka. Wykonane są one z oddychającego materiału. Foteliki z pierwszej grupy wagowej dostępne są w różnych wariantach mocowań. Pierwszy  z nich to  montaż za pomocą bazy z zaczepami isofix i nogi stabilizującej. Zapewniona jest wtedy funkcja obrotu, która ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka. Druga opcja to fotelik montowany na zaczepy isofix plus pas samochodowy bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w wyposażeniu pojazdu jest specjalny uchwyt z rysunkiem kotwicy, można wykorzystać dołączony w zestawie pas TopTether. Dla starszych modeli aut jest opcja montażu fotelika pasami samochodowymi. W tej sytuacji nie ma możliwości obrotu urządzenia. Kolejne kategorie wagowo-wiekowe posiadają taki sam system montażu. Charakteryzuje je uniwersalność stosowania. Ważne jest, że większość modeli posiada możliwość regulacji wysokości zagłówka. Pasy w tych urządzeniach można przełożyć na wyższy poziom lub wyjąć. Foteliki dla najstarszych dzieci nie posiadają pasów a zapinanie odbywa się pasami samochodowymi.

Bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy jest bardzo ważne. Wszystkie foteliki samochodowe caretero spełniają wymagane normy a różne kolory i rodzaje sprawią, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.