Sprzedaż maszyn budowlanych

Branża maszyn budowlanych w ciągu ostatniej dekady stale się rozwija. Kluczowymi czynnikami napędzającymi ten wzrost są zwiększona urbanizacja, rozwój infrastruktury i modernizacja gospodarek w krajach rozwijających się. Obecnie na całym świecie istnieje ponad 1500 producentów produkujących maszyny budowlane, z czego jedna trzecia ma siedzibę w Chinach.

Rynek sprzętu budowlanego napędzany jest głównie przez urbanizację i rozwój infrastruktury wraz z modernizacją gospodarek w krajach rozwijających się. Producenci maszyn budowlanych mają siedzibę głównie w Chinach, z czego 1/3 produkuje maszyny dla tej branży. Oczekuje się, że popyt wzrośnie o 6% z powodu rosnącej liczby ludności i tempa wzrostu gospodarczego.

W ostatnim czasie rośnie sprzedaż maszyn budowlanych. Dzieje się tak, ponieważ maszyny budowlane pomagają przyspieszyć, wydajniej i dokładniej proces budowy. Aby zachować konkurencyjność, firmy muszą inwestować w nowe technologie, które pomogą im zaoszczędzić czas i zmniejszyć ilość odpadów.

Maszyny obejmują koparki, ładowarki kołowe, spycharki, dźwigi i łopaty. Sprzedaż maszyn budowlanych stanowi istotną część działalności rynku budowlanego, a w ostatnich latach rozwinęła się wraz z rozwojem nowych produktów i przejmowaniem nowych firm.

Maszyny budowlane to maszyny używane w branży budowlanej. Amerykańskie Stowarzyszenie Maszyn Budowlanych (CMAA) stwierdziło, że istnieje około 5600 firm, które zarejestrowały się jako członkowie CMAA. Raport stwierdza również, że łączne przychody wygenerowane przez branżę wyniosły 410 miliardów dolarów w 2017 roku, podczas gdy 408 miliardów dolarów w 2016 roku i 363 miliardy dolarów w 2015 roku.