Po co produkuje się zakrzywione monitory?

Jeśli śledzisz ostatnio rynek monitorów, być może zauważyłeś skokowy wzrost liczby produkowanych monitorów z zakrzywionym wyświetlaczem. Choć jest to ciekawy trend, trudno zrozumieć, dlaczego miałoby to przypaść do gustu większości użytkowników. Zakrzywiony monitor ma taki sam rozmiar, rozdzielczość i funkcje jak monitor z płaskim panelem, ale jest droższy. Co więc myślą producenci?

Głównym powodem, dla którego producenci tworzą zakrzywione monitory, jest to, że ludzie będą je kupować . Sprzedają się one za premię, tak jak wszystko inne, co jest unikalne i różni się od tego, co wszyscy mają. Możliwe jest również, że niektórzy konsumenci dają się przekonać argumentowi, że zakrzywione monitory stanowią pewnego rodzaju postęp technologiczny w stosunku do monitorów płaskich. Ale czy to prawda? Czy istnieją jakieś dowody na poparcie tej idei?

Odpowiedź brzmi: nie. Nie ma znaczenia, czy patrzysz na monitory do gier 144 Hz czy monitory komputerowe 4K – technologia jest dokładnie taka sama, niezależnie od tego, czy ekran jest płaski czy zakrzywiony. Producenci nie wykorzystują żadnych nowych technik ani narzędzi produkcyjnych do budowy zakrzywionych monitorów; po prostu stosują tę samą technologię używaną do budowy płaskich monitorów na nieco innej powierzchni. Więcej na temat technologii na stronie https://intely.pl/ .