Odzież męska

Odzież męska to ubrania noszone przez mężczyzn. Ale to coś więcej niż tylko ubrania. Moda męska to raczej kultura. To coś, czego uczysz się nie z książek, ale z obserwacji innych ludzi.

Mężczyźni mają tendencję do podążania za nią, choć czasami się jej sprzeciwiają. Ale generalnie, z rzadkimi wyjątkami, mężczyźni nie ubierają się tak jak kobiety. Niektórzy mężczyźni tak, przynajmniej czasami, ale większość z nich nie.

Mężczyźni noszą ubrania z powodów praktycznych. Chcą ciepła, ochrony, komfortu i stylu. Ale noszą również ubrania, aby złożyć oświadczenie. Noszenie konkretnego stylu ubrań mówi: „Jestem mężczyzną, który jest w kontakcie ze swoją męską stroną”.

Mężczyźni nie noszą kobiecych ubrań. Nie noszą damskich ubrań, bo są piękne. Noszą damskie ubrania, bo to jest zabawne. Kobiety ubierają się inaczej niż mężczyźni, ponieważ kobiety są inne. Mężczyźni są przeciętnie silniejsi fizycznie niż kobiety. I przeciętnie pracują ciężej niż kobiety. Mięśnie mężczyzn są silniejsze, a kości mężczyzn są gęstsze.

Odzież męska jest ściśle związana ze stereotypowo męską rolą bycia biznesmenem, tak więc ubrania, które są postrzegane jako biznesowe, są częściej uważane za odzież męską niż ubrania, które są postrzegane jako biznesowe, są częściej uważane za odzież damską.

Odzież męska bywa również używana luźno, aby oznaczać każdą odzież, która jest odpowiednia dla mężczyzn, więc każda odzież damska, którą mężczyzna może nosić, może być uważana za odzież męską. Ubrania męskie były szyte tak, aby były pochlebnie męskie, lub przynajmniej posiadały męskie cechy, np. klapy. Jest zwykle noszona ze spodniami, chociaż czasami nosi się krawaty.