Odpylacze modułowe

Firmy oferują, projektują i budują odpylacze modułowe, które mają budowę modułową, dzięki czemu można je łatwo rozbudowywać. Oznacza to, że podstawowe części instalacji odpylającej można szybko zamontować na ramie składającej się z aluminiowej płyty nośnej, rur do ssawek, otworów wentylacyjnych z kratkami w podłodze, ściennych wentylatorów wyciągowych i wylotów. Poprzez zastosowanie odpowiednich ssawek, punktów odsysania, okapów i elementów odsysających dążą do optymalnego wychwycenia źródła pyłu.

Oferowana jest szeroka gama odpylaczy w wykonaniu przeciwwybuchowym. Modułowa konstrukcja pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz małych czy dużych modeli, z tłumikami czy bez, do użytku mobilnego czy do instalacji w zakładach produkcyjnych – istnieją dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie w zakresie odpylaczy.

Odpylacze modułowe mogą być również wyposażone w tłumik w celu dodatkowej redukcji hałasu poddźwiękowego. Urządzenie to znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w górnictwie, zakładach produkcyjnych, rafineriach, zakładach chemicznych czy rekultywacji (tereny silnie zanieczyszczone). Odpylacze wyposażone są w wyjmowane moduły, które umożliwiają łatwą konserwację i ograniczają dostęp do nich.

Każdy odpylacz jest projektowany indywidualnie. Modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie systemu do określonego zakresu objętości procesu i natężenia przepływu gazu. Każdy odpylacz ma unikalną konstrukcję, która jest dostosowana do indywidualnych warunków panujących na liniach produkcyjnych klientów w możliwie najdokładniejszy sposób.