Najlepsze materiały do naprawy opon
Bez względu na to, czy spóźniłeś się do pracy, czy wyruszyłeś w podróż daleko od domu, przebicie opony zawsze przychodzi w najgorszym momencie. Choć może to być uciążliwe, dobrą stroną przebitych opon jest to, że zamiast wymieniać je na nowe, często można skorzystać z usługi ich naprawy.
Aby lepiej zrozumieć proces naprawy opon, przedstawiamy najważniejsze sposoby naprawy przebitej opony, ich zalety i wady, opony, których nie można naprawiać, oraz problemy, które mogą być przyczyną przebicia opony.
Spis treści
Opcje naprawy opon
Istnieje kilka możliwości naprawy opony po najechaniu na gwóźdź lub inny odłamek, który przebił oponę. Chociaż wszystkie te sposoby naprawy ponownie uszczelnią oponę, nie są one jednakowe pod względem jakości, bezpieczeństwa i trwałości.
Uszczelniacz do opon
Uszczelniacz do opon jest najprostszą metodą naprawy przebitej opony. Uszczelniacze to doskonałe materiały do naprawy opon. Polega ona na wstrzyknięciu pod ciśnieniem środka uszczelniającego przez trzpień zaworu – podobnie jak w przypadku pompowania opon – i pozwoleniu, aby uszczelniacz wypełnił przebicie. Niektóre uszczelniacze mają nawet wystarczające ciśnienie w puszce, aby napompować oponę.
Kolejna opcja…
Istnieją również materiały do naprawy opon, które zawierają uszczelniacz, przenośną pompkę i inne przydatne narzędzia do naprawy opon. W niektórych nowych samochodach zestawy te zastępują nawet oponę zapasową. Uszczelniacze do opon są przeznaczone wyłącznie do użytku w nagłych wypadkach i nigdy nie należy ich traktować jako trwałej naprawy. Po uszczelnieniu opony należy niezwłocznie udać się do warsztatu w celu przeprowadzenia kontroli i prawidłowej naprawy lub wymiany opony. Po dotarciu do warsztatu należy uprzedzić mechanika, że w oponie znajduje się szczeliwo. Bez tego ostrzeżenia serwisant może mieć na podłodze ogromną plamę szczeliwa.