Jakie akcesoria do szydełkowania przydadzą się każdej dziewiarce?

Jesienne wieczory powodują, że niejedna pani, w tym czasie, zmienia się chętnie w dziergającą na drutach lub szydełku dziewiarkę. To fantastyczne zajęcie pozwala odprężyć się, dobrze wykorzystać wolny czas, a przy tym wykonać przydatną rzecz. Zrobienie szalika, zabawki dla dziecka lub domowego zwierzaka daje sporo radości, warto więc wiedzieć, jakie akcesoria do szydełkowania wybrać.

Markery i igły – niezbędne akcesoria do szydełkowania

Markery, inaczej zwane znacznikami służą do oznaczania różnych miejsc we wzorze szydełkowym. Tu, gdzie planowany jest inny wzór lub kończy się okrążenie, warto wstawić mały marker. Akcesoria do szydełkowania muszą, więc, zawierać kolorowe fragmenty włóczki, agrafki, albo dopasowane, specjalistyczne znaczniki.

Robótkę trzeba ładnie wykończyć. Należy pochować odstające nitki i zszyć wykonane elementy ze sobą. W związku z tym wśród akcesoriów nie może zabraknąć odpowiedniej igły. Dobrym pomysłem jest igła z dużym oczkiem i tępo zakończona – ta będzie odpowiednia do przewlekania nitek, nie będzie przy tym haczyła włóczki.

Czym wypełnić wykonaną robótkę?

Odpowiednie wypełnienie wnętrza zabawki, poduszeczki lub innej formy kluczowe jest dla osiągnięcia odpowiedniego kształtu. Dlatego też, kompletując akcesoria do szydełkowania warto zaopatrzyć się w dobrze dopasowane wkłady.

Tu sprawdzą się silikonowe kulki, wkład ze starej poduszki, ziarna gruchu lub fasoli. W ostateczności wnętrze można wypełnić watą, taki wkład, jednakże, szybko się zbija i przedmiot traci kształt.

Dobrze skompletowane akcesoria do szydełkowania zapewniają, że można użyć fantazji i stworzyć pompony do kapci lub miękkie zabawki dla malucha.