Jak zredukować szumy laptopa?

Dźwięk wydobywający się z laptopów pochodzi zazwyczaj z wentylatora i dysku twardego. W większości przypadków dźwięk ten stanowi duży procent całego emitowanego hałasu. Kluczem do zmniejszenia tego hałasu jest zmniejszenie ilości pracy, jaką musi wykonać wentylator i dysk twardy.

-Jeśli używasz laptopa do przeglądania Internetu lub grania, są to zadania, których procesor nie musi wykonywać. Zamknij wszystkie inne aplikacje, a nawet lepiej, wyłącz wszystkie programy, których nie potrzebujesz, działające w tle. Dobrym przykładem może być Microsoft Outlook lub Lotus Notes. Jedyny czas, kiedy te rzeczy są potrzebne, to kiedy aktywnie pracujesz z tych programów. Kiedy tego nie robisz, wyłącz je.

-Jeśli jesteś na komputerze stacjonarnym i potrzebujesz pomocy w zmniejszeniu hałasu pochodzącego z dysku twardego, użyj programu takiego jak SpeedFan (bezpłatne oprogramowanie). Program ten pozwala monitorować temperaturę komputera i odpowiednio dostosowywać prędkość wentylatorów. Umożliwia również ustawienie górnych limitów dla różnych temperatur, dzięki czemu w przypadku zbyt wysokiej temperatury procesora dysk twardy zostanie spowolniony do momentu, gdy będzie mógł ochłodzić się na tyle, aby kontynuować pracę z pełną prędkością bez ponownego przegrzania.

-Jeśli nie chcesz instalować programu SpeedFan na swoim komputerze, spróbuj ustawić ograniczenia temperatury. Więcej informacji na temat technologii znajdziesz na stronie https://techjoy.pl/ .