Jak pielęgnować swoje relacje z rodziną?

Chciałabym zachęcić wszystkich do zastanowienia się nad tym, jak możemy lepiej pielęgnować nasze relacje z rodzinami. Nie mówię o częstszych odwiedzinach czy wysyłaniu kartek od czasu do czasu. Mówię o tych głębszych sprawach, które są trudne i o których nie zawsze chcemy myśleć.

„Jak się ma twoja rodzina?” to pytanie, które najczęściej zadają ci inni ludzie. Jest to pytanie, na które łatwiej odpowiedzieć, niż mogłoby się wydawać, ponieważ kiedy ludzie pytają, zazwyczaj szukają czegoś konkretnego: Jak się mają twoi rodzice? Jak się mają twoje dzieci? Jak się miewa twoje rodzeństwo? Jeśli nie powiesz nic więcej, to co usłyszą to „Moi rodzice są w porządku”. „Moje dzieci mają się dobrze”. „Moje rodzeństwo jest w porządku”. Ale jeśli nie powiesz nic innego, są szanse, że to, co naprawdę mówisz, to to, że żaden z nich nie umarł ostatnio.

Może to brzmi chorobliwie, ale jest to ogromne źródło stresu dla wielu z nas. I zgadnij co? Jeśli nie czujesz się komfortowo rozmawiając o tym z osobą pytającą (zazwyczaj jest to ktoś, kto nie widział cię od jakiegoś czasu), prawdopodobnie jest to jeszcze większy problem dla ludzi, którzy żyją z tobą na co dzień – członków twojej rodziny. Więcej artykułów na temat relacji i rodziny znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/ .