Fotowotaika

Są osoby posiadające grunty, z którym nie wiadomo co zrobić. Nie zawsze lokalizacja gruntu jest na tyle atrakcyjna, by móc – na przykład – podzielić go na działki budowlane i je sprzedawać. Nie każdy też chce uprawiać ziemię i czerpać z tego zyski. Istnieje jednak sposób na zarabianie na takim gruncie. Jeśli jego powierzchnia to przynajmniej jeden hektar, można zdecydować się na wynajęcie go pod farmę fotowoltaiczną. Zostaną na nim zamontowane panele fotowoltaiczne, dzięki którym produkowane mogą być wręcz olbrzymie ilości prądu.

Czy trzeba cokolwiek inwestować?

Farma fotowoltaiczna na której pojawią się panele fotowoltaiczne, to dobry sposób zarabiania na niepotrzebnym gruncie, tym bardziej, że nic nie trzeba inwestować by zacząć zarabiać. Jedyne co trzeba zrobić, to znaleźć firmę, która będzie zainteresowana dzierżawą gruntu. Jeśli to się uda, umowa dzierżawy zostanie podpisana na wiele lat, dzierżawca zaś przystąpi do montażu wszystkich elementów farmy. Taka działka jest zawsze ogradzana, by zminimalizować ryzyko pojawiania się na niej osób niepowołanych. Wszelkie koszty związane ze stworzeniem farmy fotowoltaicznej ponosi firma, która wydzierżawiła grunt. Właściciel gruntu zaś może przygotować się na to, ze co miesiąc na jego koncie pojawią się zyski z dzierżawy.

Ile można zarobić?

Zarobek z dzierżawy gruntu pod farmę fotowoltaiczną zawsze jest stały i nie zależy od tego ile prądu dana farma produkuje. Czynsz z dzierżawy gruntu może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Warto rozważyć więc taką opcję i zacząć zarabiać w ten sposób.

 Magazyn energii

Farma fotowoltaiczna to nie tylko sposób na zarabianie. Może też ona służyć do magazynowania energii. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ coraz więcej osób korzysta z odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu możliwe jest czerpanie energii ze słońca lub wiatru, a następnie jej magazynowanie. W momencie, kiedy zapotrzebowanie na energię jest większe niż produkcja, farma fotowoltaiczna może okazać się nieoceniona. Sprawdź magazyn energii