Dlaczego warto chodzić na spacery w trakcie ciąży?

Chodzenie sprawia, że jesteś bardziej energiczna

Chodzenie podczas ciąży zwiększa przepływ krwi do macicy i łożyska. Ten zwiększony przepływ krwi jest dobry dla Twojego zdrowia i oznacza również, że będziesz miała więcej energii, co jest bardzo pomocne, gdy zaczynasz czuć się jak z dzieckiem. Dodatkowy wysiłek fizyczny zmniejszy również prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęków kończyn, takich jak dłonie i stopy.

Chodzenie zwiększa krążenie do serca i ciała Twojego dziecka. Jest to szczególnie ważne w pierwszym trymestrze, kiedy organy dziecka dopiero się kształtują. Ponadto chodzenie pomaga regulować bicie serca dziecka oraz wzrost jego oczu, uszu, mózgu i mięśni.

Kolejną korzyścią z chodzenia w czasie ciąży jest to, że poprawia ono postawę i równowagę. Nie tylko pomaga to uchronić Cię przed upadkiem (co może być niebezpieczne zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka), ale może również złagodzić niektóre bóle pleców, które mogą pojawić się w czasie ciąży.

Inną zaletą spacerów podczas ciąży jest to, że dają one czas na oczyszczenie głowy! Jest to świetny sposób na zrelaksowanie się, przemyślenie spraw, które sprawiają, że jesteś niespokojna lub smutna, a nawet po prostu cieszenie się krajobrazem wokół ciebie. Pamiętaj tylko, aby na początku nie chodzić zbyt daleko lub zbyt szybko. Więcej informacji na temat ciąży i nie tylko, znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .