Czym są wcierki do włosów?

Wcierki do włosów są prostym sposobem na stymulację skóry głowy, a co za tym idzie, promowanie zdrowego wzrostu włosów. Jest to bardzo łatwy masaż i możesz go wykonywać sama lub z partnerem, tak często jak chcesz. Jeśli nabierzesz nawyku obdarzania swoich kosmyków miłością, może to nawet stać się Twoją ulubioną formą pielęgnacji włosów!

Jeżeli Twoje włosy są na tyle długie, że sięgają ramion, możesz je po prostu pocierać jedną ręką. W przypadku krótszych włosów, będzie to nadal działać, jeśli masz dodatkowe ramię, które możesz wykorzystać. Bardziej relaksująca wersja polega na użyciu obu rąk – jednej przy skórze głowy, a drugiej na końcu łodygi włosa. Ta opcja jest świetna dla osób, które dodały masowanie do swojego repertuaru technik samoopieki.

Jak to działa? Ruch pocierania stymuluje skórę głowy i zachęca do przepływu krwi przez jej naczynia. Pomaga to dostarczyć składniki odżywcze do mieszków włosowych, w których rosną nowe włosy, a także usunąć produkty odpadowe, które mogą zatkać pory i spowodować łupież oraz inne problemy. Ogólnie rzecz biorąc, masowanie dowolnej części ciała jest dobre dla krążenia – pomaga usunąć krew z kończyn i doprowadzić ją z powrotem do serca. Więcej o urodzie znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .