Czym jest biohacking?

Biohacking to termin obejmujący szeroki zakres działań, ale można go sprowadzić do trzech podstawowych elementów: wykorzystania technologii i danych w celu poprawy jakości życia, chęci lepszego zrozumienia swojego ciała i otaczającego nas świata oraz okazjonalnego podejścia do majsterkowania. 

Koncepcja biohackingu jest bardzo podobna do tego, co inne osoby dbające o zdrowie praktykują od lat: obserwowanie tego, co się je, regularne ćwiczenia i ogólnie dbanie o swoje samopoczucie fizyczne. Jednak to, co naprawdę odróżnia biohakerów od innych ludzi, to ich dążenie do ciągłego uczenia się o tym, jak działa ich organizm, interpretowania zebranych danych i podejmowania kroków w celu poprawy swojego życia.

Narzędzia, których używają biohakerzy to w większości zwykłe urządzenia medyczne lub gadżety łatwo dostępne na rynku: glukometry, mankiety do mierzenia ciśnienia krwi, monitory tętna, zegarki GPS i tak dalej. Jednak wykorzystują oni również niektóre bardziej nietypowe narzędzia, takie jak zestawy słuchawkowe Neurosky EEG, które odczytują fale mózgowe lub noszone czytniki kart NFC, które śledzą wszystko, od poziomu tlenu we krwi do zawartości alkoholu we krwi (BAC). Biohakerzy używają również specjalnego oprogramowania, które pomaga im interpretować surowe dane pochodzące z całego tego sprzętu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://techmove.pl/ .