Czy kalkulator leasingowy to skuteczne narzędzie?

Na pewno wiele osób korzysta z leasingu. Pomimo, że może dotyczyć różnych produktów, to na pewno najpopularniejszy jest leasing samochodowy. Musimy przyznać, że jest to rozwiązanie dla nas bardzo korzystne. Szczególnie, że mamy wiele możliwości oraz możemy skorzystać z wielu ofert. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ jesteśmy w stanie wybrać taką, która będzie najkorzystniejsza.

Pomocnym narzędziem wydaje się kalkulator leasingowy. Czy rzeczywiście tak jest? Jak najbardziej tak. Musimy jednak wiedzieć, że kalkulator leasingowy powinniśmy traktować jako pewnego rodzaju rozeznanie. Pomimo tego, że otrzymuje w kalkulatorze leasingowym wyliczenia, to nie możemy się ich trzymać jeden do jednego. Na dole zwróćmy uwagę na zapisek, który mówi, że są to dane orientacyjne. Co jak co, ale na pewno w rozeznaniu się pomocny.

Kolejny krok po uzyskaniu orientacyjnego wyliczenia to już zgłoszenie się do konkretnej firmy i podpisanie umowy leasingowej. Wówczas otrzymujemy dopiero konkretne dane, których możemy się trzymać. Zachęcamy do dokładnego przeczytania umowy. Dzięki temu będziemy wiedzieć co podpisujemy. Pamiętajmy także o tym, że póki nie podpisaliśmy umowy, to możemy zdecydować się na inną ofertę. To my podejmujemy ostateczną decyzję. Nikt inny za nas. Musimy być także odporni na wszelkiego rodzaju namawianie. Wiadomo, że każdy chce nam sprzedać produkt, ale musimy popatrzeć na to realnie. Spontaniczne decyzje na pewno się tutaj nie sprawdzają.