Czego nie można myć w zmywarce?

Zmywarka to świetne miejsce do mycia wielu rzeczy: naczyń, garnków, patelni, szklanek, plastikowych pojemników, a nawet sztućców. Ale nie jest to właściwe miejsce dla wszystkiego. Niektóre przedmioty są zbyt delikatne lub cenne, aby ryzykować włożenie ich do zmywarki – a w niektórych przypadkach po prostu nie nadają się do tego zadania.

Na przykład nie można myć w zmywarce szklanych butelek lub słoików, ponieważ mogą się potłuc; trzeba też uważać na przedmioty o nietypowym kształcie lub śliskie, a także nie wkładać tam żadnych ostrych lub spiczastych przedmiotów. Niektórzy ludzie nie są fanami umieszczania w zmywarkach drewnianych misek ze względu na możliwość ich wypaczenia.

Niektóre rzeczy są również po prostu najlepiej umyć ręcznie, ponieważ mogą one zostać uszkodzone przez ciepło- noże, drewniane przybory, drobna porcelana i naczynia należą do tej kategorii. Jeśli masz podstawkę i serwetki, które chcesz prać razem w pralce, upewnij się, że podstawka nie ma metalu i że serwetki nie rozpadną się w cyklu prania! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .