Co suplementować w przypadku bezsenności?

Zaburzenia snu potrafią być prawdziwą zmorą wielu osób. Uważa się, że coraz większa liczba ludzi zmaga się z bezsennością, często się wybudza w ciągu nocy lub jest senna w dzień. Jak sobie poradzić z problemami ze snem i co suplementować?

Suplementy na zaburzenia snu

Suplementy diety VITADIET, które zawierają magnez i witaminy B, mogą korzystnie działać na problemy ze snem, które pojawiają się w każdym wieku. Witaminy B są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, uczestniczą w syntezie hormonów szczęścia, między innymi serotoniny, dopaminy i wielu innych. Działają relaksacyjnie, odprężają i pomagają zasnąć. Witaminy B mogą wspomagać działanie innych witamin oraz pierwiastków, które dostarcza się z dietą. Na problemy z zasypianiem zaleca się melatoninę. To hormon snu, który inicjuje proces zasypiania. Suplementy diety VITADIET zawierają melatoninę, która jest łatwo przyswajalna. Niektóre preparaty wzbogacone są o dodatkowe ziołowe składniki jak melisa czy wyciąg z szyszek chmielu. Te zioła są bardzo skuteczne i bezpieczne. Nie powodują uzależnienia, mogą być spożywane tak często, jak potrzeba. Dodatek witani ospałej sprawia, że sen jest spokojniejszy, a w następnym dniu człowiek ma więcej energii.

Probiotyki poprawiające nastrój

Od dawna uważa się, że bakterie, które żyją w jelicie grubym, są odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów szczęścia. Im więcej warzyw i owoców w diecie, tym lepiej odżywiona jest mikroflora. Aby pomóc jej produkować cenne składniki dla zdrowia psychicznego, można stosować suplementy diety VITADIET zawierające probiotyki. Korzystnie wpłynie to na energię i na samopoczucie.