Chirurg szczękowy Lublin

Chirurdzy szczękowi, czasami nazywani chirurgami jamy ustnej i szczęki, są przeszkoleni w zakresie obsługi szerokiej gamy schorzeń i urazów, które mają wpływ na głowę, szyję, jamę ustną, szczękę i twarz.

Co robi chirurg szczękowy Lublin?

Chirurdzy szczękowi są wykwalifikowani do leczenia wielu warunków związanych z głową i szyją, w tym:

  • Niewspółosiowość szczęk
  • Uszkodzone zęby mądrości
  • Chirurgia rekonstrukcyjna jamy ustnej
  • Nowotwory głowy i szyi
  • Implanty dentystyczne

Chirurg szczękowy Lublin jest również przeszkolony w zakresie znieczulenia i kontroli bólu, z naciskiem na znieczulenie, które pozwala na wyjście z gabinetu po zakończeniu wizyty.

Ogólnie rzecz biorąc, chirurdzy szczękowi przeprowadzają operacje w celu skorygowania problemów lub dokonania zmian kosmetycznych. Operacje te są zazwyczaj zabiegami ambulatoryjnymi. Chirurdzy szczękowi zapewnią Ci również przebieg rekonwalescencji po zabiegu i mogą zaoferować wizyty kontrolne.

Jakie schorzenia leczy chirurg szczękowo-twarzowy?

Chirurg szczękowy Lublin może leczyć wiele schorzeń. Chirurdzy szczękowi leczą wiele z tych samych schorzeń, co chirurdzy szczękowi; w rzeczywistości, w zależności od lekarza, terminy te mogą być stosowane zamiennie. Niezależnie od terminu, chirurdzy szczękowi wykorzystują swoją wiedzę do przeprowadzania umiarkowanie inwazyjnych zabiegów w obrębie twarzy i szyi.

Implanty dentystyczne

Chirurdzy szczękowi mogą usuwać zęby i zastępować je syntetycznymi rozwiązaniami. Implanty te pozostają w szczęce na stałe, działając jak zęby zastępcze. Mogą one mieć korzyści zdrowotne lub kosmetyczne.

Chirurgia rekonstrukcyjna lub naprawcza

Chirurdzy ci mogą ogołocić kości, ponownie ustawić stawy, a nawet pomóc zrekonstruować złamane gniazda. Jeśli Twoja twarz lub szczęka są złamane lub nieprawidłowo ustawione, mogą oni pomóc je naprawić i zmniejszyć Twój dyskomfort.