Bagażnik samochodowy na rowery

Rower jest niewygodną rzeczą do przenoszenia. Prawie nic nie waży, ale ponieważ jest długi, trudno go zawinąć w folię lub przywiązać. Pojawia się więc problem z próbą przewiezienia go w użyteczny sposób.

Jednym z powszechnych rozwiązań jest umieszczenie go w oddzielnym miejscu wykorzystując bagażnik samochodowy na rowery, który zasadniczo stanowi duże stalowe uchwyty. Rampa jest zwykle montowana na górze auta. Może być łatwo rozładowana i ponownie załadowana rowerami.

Problem z rowerem w zwykłym bagażniku samochodowym polega na tym, że gdy jest on w środku, to jest bardzo długi i transport innych osób jest niemożliwy. Rower to duża, nieporęczna rzecz, którą trzeba nosić i samochód nie jest specjalnie przystosowany do przewożenia rowerów.

Szukając bagażnika samochodowego dla rowerów, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jaka jest jego wysokość. Ale wysokość to nie wszystko, a nawet nie jest to najważniejsza cecha. Bagażniki dachowe na rowery montuje się na bagażniku dachowym pojazdu. Większość bagażników samochodowych na rowery jest przystosowana do przewozu rowerów z kołami o obwodzie w zakresie od 20 do 27 cali.

Istnieją różne rodzaje uchwytów rowerowych. Niektóre z nich są stałe, inne zdejmowane, a jeszcze inne regulowane. Praktyczny bagażnik rowerowy musi być w stanie przewozić więcej niż jeden rower. Aby móc przewozić więcej niż dwa rowery, dobrze jest zamocować dwa lub więcej bagażników rowerowych w różnych częściach – na klapie i na dachu.

W wielu miejscach lokalne sklepy rowerowe oferują bagażnik samochodowy na rowery klientom, którzy chcą przewieźć rowery. Można je kupić również korzystając z internetu.