Akumulatory

Akumulatory pozwalają na wiele. Jest to mobilny sposób na przenoszenie energii elektrycznej. Wykorzystywane są w setkach różnych celów: od ładowania w samochodzie po ładowanie przenośne, akumulatory są używane i stale wykorzystywane do korzystania z internetu, słuchania radia, a także zabawy.

Li-ion to rodzaj akumulatora, która wykorzystuje jony litu do przechowywania energii. Akumulatory Li-Po wykorzystują litowo-polimerowy. Są lżejsze i mają dłuższą żywotność, ale są też droższe. Klienci powinni wiedzieć, ile miliamperogodzin (mAh) ma ich akumulator – im wyższa liczba, tym więcej energii może pomieścić.

Akumulatory samochodowe ładowane są energią elektryczną. Posiadają regulator kontrolujący prędkość, z jaką rozładowują energię. Najpopularniejszym typem akumulatora samochodowego jest typ kwasowo-ołowiowy. Akumulator kwasowo-ołowiowy jest zwykle ładowany energią elektryczną za pomocą ładowarki prądu przemiennego (AC).

Problem żywotności akumulatorów może nękać niektórych kierowców. Z każdym przejechanym kilometrem, za każdym razem, gdy parkujesz i każdego dnia korzystasz z pojazdu, rośnie zapotrzebowanie na niezawodne źródło energii, którym niestety gaz nie jest. Duże akumulatory są odpowiedzią na problemy związane z ekologią. Można je ładować w coraz większej liczbie miejsc.

Akumulatory w laptopach – czym się wyróżniają na tle innych typów?

Baterie do laptopów różnią się od innych typów baterii, najbardziej zauważalną różnicą jest to, że baterie do laptopów można ładować – nie wszystkie akumulatory na to pozwalają. Do różnych typów baterii do laptopów należą: NiMH ( nikiel-kadm), litowo-jonowa, LiFePO4 (fosforan litowo-żelazowy). akumulator 12v 7ah żelowy